دستاورد جدید شرکت-سامانه انتقال اطلاعات امن

سامانه لینک داده مطمئن، سامانه ای ارتباطی جهت ایجاد یک یا چند کانال ارتباطی امن و پایدار بین دو یا چندین مکان می باشد. این سامانه از طریق چندین بستر GPRS (اینترنت روی شبکه های تلفن همراه نسل 2)، HSPA (اینترنت روی شبکه های تلفن همراه 3G)، Wimax، VSAT، ADSL و دیگر لینک های ارتباطی بر پایه اترنت (Ethernet) ارتباط میان دو نقطه را فراهم می سازد. اینترنت مبتنی بر شبکه های تلفن همراه (GPRS و HSPA) کاربردی ترین روش ارتباطی در این سامانه می باشد که قابلیت استفاده از این دستگاه در هر مکانی که دسترسی به شبکه تلفن همراه باشد، را فراهم می سازد.

از دیگر قابلیت های حائز اهمیت این سامانه، ایجاد شبکه های مجازی خصوصی (VPN)، ایجاد ارتباطات VOIP و راه اندازی سرور VOIP و سرور SMS می باشد.

 

این سامانه از دو دستگاه کلاینت و سرور تشکیل شده است. امکانات ویژه این سامانه، مدیریت هوشمند کانال های ارتباطی، انتقال مطمئن اطلاعات بدون از دست رفتن داده و انتقال امن می باشد.

1-        مدیریت هوشمند کانال های ارتباطی: این سامانه قابلیت اتصال به چندین سیم کارت مجزا و چندین پورت اترنت(وایمکس، ADSL، VSAT، شبکه داخلی اینترانت و اینترنت) را دارا می باشد. مدیریت هوشمند اینکه از کدام یک از این کانال ها استفاده شود و در چه موقعیتی به کدام کانال سوئیچ کند، از مهمترین قابلیت های این سامانه است که عدم قطعی ارتباط را که مشکلی مهم در شبکه های تلفن همراه می باشد، تضمین می کند.

2-        انتقال مطمئن اطلاعات: با توجه بر اینکه این سامانه انتقال دیتا انجام می دهد لذا نباید هیچ بخشی از اطلاعات در حین انتقال از بین برود، لذا این سامانه این تضمین را فراهم می سازد که هیچ اطلاعاتی از بین نرفته و انتقال یابد. البته در صورتی که هیچ یک از کانال های ارتباطی برقرار نباشد، اطلاعات در کارت حافظه ذخیره شده و پس از برقراری ارتباط، منتقل خواهد شد. به صورت دستی نیز می توان کارت حافظه را از دستگاه کلاینت جدا نموده و به دستگاه سرور متصل نمود تا اطلاعات ارسال نشده، به صورت خودکار در سرور بارگزاری گیرد.

3-       انتقال امن: به دلیل اینکه سرور اصلی به شبکه داخلی (اینترانت) متصل می باشد و امنیت این شبکه بسیار مهم است، تدابیر خاصی در دستگاه سرور لحاظ گردیده است تا هیچگونه تهدیدی وجود نداشته باشد. دستگاه سرور دارای دو پورت اترنت کاملا مستقل می باشد که یکی به اینترنت و دیگری به اینترانت متصل می گردد. اطلاعات دریافتی از اینترنت در دستگاه سرور پردازش شده و فقط اطلاعات مجاز دریافتی از دستگاه های کلاینت پس از ترجمه به سرور منتقل می گردند.